• آغاز ثبت نام دوره هاي زمستاني
  • برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون های فنی و حرفه ای به سایت azmoon.portaltvto.com مراجعه نمایید.
  • آغاز ثبت نام دوره های بهاره
  • كارنامه كاري گياه دانه

اصلاح غلظت شیر مادر

اصلاح غلظت شیر مادر

26-07-1397, 12:36

اگر شیر غلیظ است مادر کمی سرکه و عسل یا سکنجبین بنوشد. به غذاها مرزنجوش، زوفا، آویشن، مرزه و فرنجمشک افزوده شود. اگرشیررقیق است مادر غذاهایی مثل آبگوشت مصرف کند

بیشتر بخوانید
يبوست از دیدگاه طب سنتی

يبوست از دیدگاه طب سنتی

21-07-1397, 09:40

«ام الامراض» یا «مادر بیماری‌ها» است. حتی گفته می‌شود بسیاری از بیماری‌های روانی، کج‌خلقی‌ها، عصبانیت‌ها و... نیز ریشه در یبوست دارند، بنابراین برای داشتن زندگی سالم، لازم است حتماً به درمان و پیشگیری از این بیماری بپردازیم.
♦️با توجه به اهمیت رفع یبوست، کارگاهی برای پیشگیری و درمان یبوست با تدابیر غذایی و گیاهان دارویی امروز ساعت ۱۷-۱۴ توسط پزشک متخصص طب سنتی سرکارخانم دکتر بعیری برگزار میشود.

بیشتر بخوانید
مزاج فصل ها

مزاج فصل ها

7-07-1397, 09:03

فصل ها به علت تاثیراتی که روی آب و هوا و محیط دارند، روی مزاج اصلی افراد نیز تاثیر می گذارند و فرد علاقمند به حفظ تعادل مزاج لازم است به تغییرات فصلی توجه کند.

بیشتر بخوانید
تعریف داروی مفرح

تعریف داروی مفرح

24-06-1397, 12:56

مفرح یعنی شادی بخش و داروی مفرح، دارویی است که تعدیل مزاج و تلطیف اخلاط و روح حیوانی و نفسانی نماید و آنها را به سوی خارج منبسط سازد و میل دهد و غم را از بین برده و مغز را قوت بخشد و حواس را نیکو گرداند و ذهن را صفا دهد و کسالت را دور کند.

بیشتر بخوانید
يبوست در بارداري

يبوست در بارداري

15-06-1397, 13:46

معمولا در دوره بارداري، به علت تغيير ميزان هورمون ها و فشار رحم روي روده ها، يبوست ايجاد مي شود اما پيشگيري از يبوست براي مادران باردار بسيار مهم است.

بیشتر بخوانید
تاثیرات ورزش

تاثیرات ورزش

15-06-1397, 10:53

حکیم جرجانی در کتاب "خفی علایی" درمورد ورزش چنین میگوید:
اصل بزرگ اندر تدبیر حفظ الصحه، ریاضت (ورزش) است.

بیشتر بخوانید