• آغاز ثبت نام دوره هاي زمستاني
  • برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون های فنی و حرفه ای به سایت azmoon.portaltvto.com مراجعه نمایید.
  • آغاز ثبت نام دوره های بهاره
  • كارنامه كاري گياه دانه

عفونت ادراری و تغذیه

عفونت ادراری و تغذیه

10-04-1398, 14:57

کسانی که به عفونت ادراری مبتلا می شوند ادرارشان قلیایی است زیرا باکتری ها در محیط قلیایی رشد می کنند و اگر ادرار اسیدی باشد از رشد میکرب جلوگیری می کند. برای اسیدی کردن ادرار می توان از ویتامین سی و سولفات منیزی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
میوه های تابستانی و نکات مهم در مصرف آنها

میوه های تابستانی و نکات مهم در مصرف آنها

6-04-1398, 12:10

زردآلو
سرد و تر است و در افرادی که دستگاه گوارش سرد دارند ایجاد نفخ و آروغ ترش میکند. بنابراین بهتر است پس از مصرف زردآلو از کوبیده شکر و انیسون به اندازه یک قاشق چایخوری استفاده نمایند.
زردآلو روی غذا میل نشود و پس از آن آب نخورند.
برای یبوست افراد گرم مزاج، خیسانده برگه زردآلو مفید است.

بیشتر بخوانید
تمیز کردن طحال

تمیز کردن طحال

1-04-1398, 09:56

طحال کارخانه برق بدن است و مانند باطری برق مورد احتیاج بدن را ذخیره می کند و به نقاط مختلف بدن می رساند. اگر طحال نتواند خوب کار خود را انجام دهد مغز جای آن را می گیرد. کسانی که طحالشان خوب کار نمی کند اشخاصی منزوی و درخود فرورفته هستند که خود را بالاتر از بقیه دیده و برای هیچ کس ارزشی قایل نیستند.

 

بیشتر بخوانید
حفظ سلامت قلب

حفظ سلامت قلب

23-03-1398, 09:07

قلب اشرف اعضا و رییس مطلق و منبع حیات و معدن روح حیوانی است و مدار بدن منوط به وجود صحت قلب و عروق است پس بر حفظ صحت آن واجب است که در محافظت دل سعی نموده در دفع هم و غم. و افعالی که منافی و مکروه خاطر باشد اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید
چرا با مصرف خرما و عسل و فلفل در بدن گرمی ایجاد می شود؟

چرا با مصرف خرما و عسل و فلفل در بدن گرمی ایجاد می شود؟

12-03-1398, 09:44

نظریه های مختلف در رابطه با گرمی و سردی غذاها و داروها

۱) با ورود موادغذایی به بدن سیستم خودکار عصبی تحت تاثیر قرار می گیرد. مواد گرم فعالیت سیستم سمپاتیک را زیاد می کنند و مواد سرد فعالیت سیستم پاراسمپاتیک را افزایش می دهند.

۲) موادغذایی با ورود به بدن، سیستم غدد درون ریز را متاثر می کنند. خوراکهای گرم فعالیت غده تیرویید و ترشح تیروکسین را افزایش داده در نتیجه متابولیسم پایه و تولید انرژی بالا می رود.

بیشتر بخوانید
خواص هندوانه و تاثیرات آن بر بدن

خواص هندوانه و تاثیرات آن بر بدن

1-03-1398, 09:23

طبیعت هندوانه سرد و تر

بهترین نوع هندوانه، هندوانه رسیده شیرین بی ریشه است و رنگ هندوانه تاثیری در خواص آن ندارد، هندوانه مولد خون رقیق است و برای کسانی که خون غلیظ دارند مناسب است، برای تعدیل مزاج افرادی که در معده و کبدشان صفرا تولید می شود، مناسب است، برای تعدیل مزاج افرادی که دارای بدنی لاغر، خشک و مزاجی گرم هستند موثر است، مولد بلغم شیرین است که برای تعدیل مزاج بدن مفید است، بهترین وقت خوردن هندوانه بین دو وعده غذایی است یعنی غذا از معده عبور کرده باشد. بلافاصله خوردن هندوانه بعد از غذا باعث فساد هضم می شود.

بیشتر بخوانید
در فصل بهار صفرا غلبه پیدا می کند

در فصل بهار صفرا غلبه پیدا می کند

26-02-1398, 10:39

نشانه های غلبه صفرا، زردی رنگ پوست، زبان و چشم ها، تلخی دهان، زبری و خشکی زبان، خشکی بینی، خشکی پوست، لذت بردن از نسیم خنک، عطش شدید، تنفس سریع
، کم اشتهایی، احساس تهوع احساس سوزن سوزن شدن پوست، بی خوابی و سبکی خواب، دلشوره و بی قراری، تحریک پذیری فوق العاده و زود خشم بودن، در فصل گرما باید از زیاد خوردن شیرینی ها پرهیز کرد.

بیشتر بخوانید
نوشیدنی های ضدعطش

نوشیدنی های ضدعطش

22-02-1398, 17:46

قطع مصرف نوشیدنی ها و خوراک های تری بخش و خنکی بخش، در کنار مواجهه با گرمای خورشید و عوامل گرم کننده دیگر مانند حرکت بدنی و غیر بدنی، به ویژه در فرد جوان گرم مزاج، موجب کاهش رطوبات بدن و غلبه گرمی و خشکی بر قلب و کبد و معده می شود و فرد دچار تشنگی زیاد و عطش می گردد.

نخستین گام در کاهش عطش، پرهیز از عوامل زمینه ای بالاست.
خوردن خورش های همراه با آلو ،تمرهندی و زرشک

بیشتر بخوانید